Na co zwrócić uwagę wybierając poleasingowy laptop do grafiki?

Rynek sprzętu poleasingowego otwiera przed użytkownikami nowe możliwości. Tani dostęp do specjalistycznych laptopów niejednokrotnie umożliwił otwarcie nowego biznesu lub rozwijanie swoich pasji. Na jakie parametry zwrócić uwagę, jeśli szukamy przenośnej stacji roboczej idealnej do projektowania lub obróbki plików graficznych w przystępnej cenie?

Dlaczego warto zainteresować się poleasingowym sprzętem?

Kupując laptopy poleasingowe do grafiki lub obróbki video, na bok powinniśmy odłożyć wszystkie mity, które krążą w sieci. Specjalistyczny sprzęt kupiony w elektromarkecie charakteryzuje się wysoką ceną, która bardzo często przekracza kilka tysięcy złotych. Nie każdy użytkownik jest w stanie zrealizować taki zakup z własnej kieszeni, dlatego warto zainteresować się sprzętem, który wrócił z leasingu i został dopuszczony do ogólnej sprzedaży. Laptopy poleasingowe do grafiki w najlepszych cenach dostępne są na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/zastosowanie/do-grafiki-i-video-182.html. Do ich cech możemy zaliczyć nie tylko niską cenę, ale również idealny stan oraz odpowiednie parametry.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?


Tanie laptopy do grafiki i obróbki video nie oznaczają sprzętu, który posłuży nam zaledwie kilka miesięcy. Chcąc wybrać odpowiednią stację, swoją uwagę powinniśmy zwrócić w szczególności na rozmiar ekranu. Im większy, tym lepiej. W końcu ciężko będzie nam projektować lub edytować grafikę na malutkim ekranie notebooka. Absolutne minimum to 14 cali, jednak najpopularniejsze w tym segmencie są stacje 15-calowe. Warto zadbać o to, aby ekran współpracował z technologią Full HD, która gwarantuje największą możliwą jakość.

Ekran to jednak nie wszystko. Aby tanie laptopy do grafiki spełniały pokładane w nich oczekiwania, muszą gwarantować odpowiednią szybkość działania. Uwagę należy zwrócić na stacje posiadające przynajmniej 8 GB wbudowanej pamięci RAM. Jeśli jest ona wsparta dyskiem SSD, to możemy być pewni, że notebook nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji. Tanie laptopy do obróbki video muszą także posiadać odpowiednią kartę graficzną. Zintegrowane układy wysokiej jakości powinny bez problemu wywiązywać się z poleceń.

 

Wnętrze to jednak nie wszystko

 

I wie o tym każdy użytkownik specjalistycznego notebooka. Nasz komputer musi być w pełni funkcjonalny. Nie może w nim zabraknąć portów USB w technologii 3.0. Aktualnie, absolutnym minimum są trzy takie wejścia, które dodatkowo wsparte są przynajmniej jednym gniazdem USB 2.0. Są one niezwykle przydatne w przypadku podłączenia myszy, klawiatury lub nawet tabletu do rysowania bądź pamięci podręcznej z wcześniej przygotowanym plikiem. Warto zadbać również o to, aby tani laptop do grafiki posiadał złącze HDMI lub standardowe VGA. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli podłączyć urządzenie pod drugi monitor bądź pod rzutnik lub telewizor w celu prezentacji wykonanej pracy.

Laptopy przeznaczone specjalnie do obróbki grafiki i video to bardzo drogi segment notebooków, których cena sklepowa może powalić na kolana niejednego fana programu Photoshop. Wybór sprzętu poleasingowego wydaje się optymalny. Oprócz najniższej na rynku ceny otrzymujemy możliwość nabycia wydajnej stacji w idealnym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *