Wyposażenie salonu fryzjerskiego – czego nie może zabraknąć?

Realizując marzenie o własnym salonie fryzjerskim trzeba uwzględnić wiele aspektów. Biznes plan, personel, lokalizacja, wystrój i dekoracje, meble fryzjerskie, kolory – wszystko wpływa na jakość świadczonych usług i zadowolenie klientów. Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest kluczem do efektywnej pracy i ma wpływ na wizerunek Twojej firmy!

Wyposażenie salonów fryzjerskich

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego trzeba zwrócić uwagę na potrzeby klienta – wygodne fotele czy duże lustra zapewnią przyjemniejszą wizytę, ale także na komfort i bezpieczeństwo. Wybierając sprzęty, pamiętaj, że są one niezbędne do sprawnej pracy. Decyduj się na takie, które nie tylko Ci się podobają i pasują do Twojego salonu, ale przede wszystkim zwracaj uwagę na ich funkcjonalność. Praktyczne, estetyczne i użytkowe meble znajdziesz tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Skoro już wiesz, gdzie szukać, zastanówmy się czego nie może zabraknąć w Twoim salonie fryzjerskim!

Meble fryzjerskie

Najlepsza jakość, wygląd i funkcjonalność – to pomoże Ci stworzyć idealną przestrzeń do pracy.

Recepcja

To ona odpowiada za pierwsze wrażenie klienta – mówi o renomie, profesjonalizmie i prestiżu danego miejsca. Możesz mieć osobne wydzielone pomieszczenie albo sam mebel. Zorganizuj recepcję, w taki sposób, aby można było tam odbierać telefony, umawiać wizyty, przechowywać terminarze i inne niezbędne do funkcjonowania elementy wyposażenia. Jednak pamiętaj, to wizytówka salonu, widoczna jako pierwsza. Niech będzie estetyczna i wykonana z solidnych materiałów.

Poczekalnia

Miejsce, które ma umilać czas oczekiwania i ułatwić zrelaksowanie się. Kanapy, krzesła, sofy i fotele dobrej jakości umożliwią zadbanie o komfort i wprawienie klienta w dobry humor już od początku wizyty.

Fotel

Niezbędny mebel, bez którego nie obsłużysz żadnego klienta. Ważne, żeby był obrotowy i wygodny – dla klienta i fryzjerki. Musi mieć regulowane podłokietniki i wyprofilowane oparcie, kończące się na górnej części pleców. Musi być stabilny i wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie odporny na przetarcia i inne uszkodzenia.

Podnóżek

Prawie niezauważalny, ale bardzo istotny element wyposażenia. Jego obecność wpływa na wygodę nawet podczas długiej wizyty. Jakość wykonania, forma, odporność na uszkodzenia i zarysowania oraz kształt mają znaczenie.

Taboret albo hoker

Ważne, aby był bez oparcia z regulowaną wysokością, dzięki temu zapewnisz ulgę swojemu kręgosłupowi.

Myjnia fryzjerska

Umywalka, która może być zintegrowana z fotelem lub przenośna. Fotel powinien być stabilny i wygodny. Możesz wybrać opcję z masażerem, jeśli chcesz zapewnić klientowi jeszcze przyjemniejsze mycie włosów.

Konsoleta

Lustra, szafki, schowki i półki w jednym – ich nie może zabraknąć. Gdzie klientka ma zobaczyć efekt Twojej pracy, jeśli nie w dużym lustrze? Lustra powinny być odporne na wilgoć i pasującą do reszty wystroju oprawę. A gdzie Ty masz ustawiać kosmetyki i preparaty, niezbędne do pracy? Konsolety powinny być praktyczne, ale jednocześnie mogą spełniać funkcję dekoracyjną.

Pomocnik fryzjerski

Dzięki niemu zawsze będziesz mieć pod ręką potrzebne narzędzia i akcesoria.

Wyposażenie w salonie fryzjerskim będzie nam służyło, jeśli wybierzemy dobre, solidne i jakościowe wykonanie. Kluczowe jest dobranie mebli do własnych preferencji oraz wkomponowanie ich w spójną całość aranżacyjną! Przemyślane podejście do wyposażenia naszego salonu fryzjerskiego gwarantuje, że zrobimy dobre wrażenie na klientach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *