Wyposażenie salonu fryzjerskiego – czego nie może zabraknąć?

Realizując marzenie o własnym salonie fryzjerskim trzeba uwzględnić wiele aspektów. Biznes plan, personel, lokalizacja, wystrój i dekoracje, meble fryzjerskie, kolory – wszystko wpływa na jakość świadczonych usług i zadowolenie klientów. Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest kluczem do efektywnej pracy i ma wpływ na wizerunek Twojej firmy!

Wyposażenie salonów fryzjerskich

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego trzeba zwrócić uwagę na potrzeby klienta – wygodne fotele czy duże lustra zapewnią przyjemniejszą wizytę, ale także na komfort i bezpieczeństwo. Wybierając sprzęty, pamiętaj, że są one niezbędne do sprawnej pracy. Decyduj się na takie, które nie tylko Ci się podobają i pasują do Twojego salonu, ale przede wszystkim zwracaj uwagę na ich funkcjonalność. Praktyczne, estetyczne i użytkowe meble znajdziesz tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Skoro już wiesz, gdzie szukać, zastanówmy się czego nie może zabraknąć w Twoim salonie fryzjerskim!

Meble fryzjerskie

Najlepsza jakość, wygląd i funkcjonalność – to pomoże Ci stworzyć idealną przestrzeń do pracy.

Recepcja

To ona odpowiada za pierwsze wrażenie klienta – mówi o renomie, profesjonalizmie i prestiżu danego miejsca. Możesz mieć osobne wydzielone pomieszczenie albo sam mebel. Zorganizuj recepcję, w taki sposób, aby można było tam odbierać telefony, umawiać wizyty, przechowywać terminarze i inne niezbędne do funkcjonowania elementy wyposażenia. Jednak pamiętaj, to wizytówka salonu, widoczna jako pierwsza. Niech będzie estetyczna i wykonana z solidnych materiałów.

Poczekalnia

Miejsce, które ma umilać czas oczekiwania i ułatwić zrelaksowanie się. Kanapy, krzesła, sofy i fotele dobrej jakości umożliwią zadbanie o komfort i wprawienie klienta w dobry humor już od początku wizyty.

Fotel

Niezbędny mebel, bez którego nie obsłużysz żadnego klienta. Ważne, żeby był obrotowy i wygodny – dla klienta i fryzjerki. Musi mieć regulowane podłokietniki i wyprofilowane oparcie, kończące się na górnej części pleców. Musi być stabilny i wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie odporny na przetarcia i inne uszkodzenia.

Podnóżek

Prawie niezauważalny, ale bardzo istotny element wyposażenia. Jego obecność wpływa na wygodę nawet podczas długiej wizyty. Jakość wykonania, forma, odporność na uszkodzenia i zarysowania oraz kształt mają znaczenie.

Taboret albo hoker

Ważne, aby był bez oparcia z regulowaną wysokością, dzięki temu zapewnisz ulgę swojemu kręgosłupowi.

Myjnia fryzjerska

Umywalka, która może być zintegrowana z fotelem lub przenośna. Fotel powinien być stabilny i wygodny. Możesz wybrać opcję z masażerem, jeśli chcesz zapewnić klientowi jeszcze przyjemniejsze mycie włosów.

Konsoleta

Lustra, szafki, schowki i półki w jednym – ich nie może zabraknąć. Gdzie klientka ma zobaczyć efekt Twojej pracy, jeśli nie w dużym lustrze? Lustra powinny być odporne na wilgoć i pasującą do reszty wystroju oprawę. A gdzie Ty masz ustawiać kosmetyki i preparaty, niezbędne do pracy? Konsolety powinny być praktyczne, ale jednocześnie mogą spełniać funkcję dekoracyjną.

Pomocnik fryzjerski

Dzięki niemu zawsze będziesz mieć pod ręką potrzebne narzędzia i akcesoria.

Wyposażenie w salonie fryzjerskim będzie nam służyło, jeśli wybierzemy dobre, solidne i jakościowe wykonanie. Kluczowe jest dobranie mebli do własnych preferencji oraz wkomponowanie ich w spójną całość aranżacyjną! Przemyślane podejście do wyposażenia naszego salonu fryzjerskiego gwarantuje, że zrobimy dobre wrażenie na klientach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.