Tanie wakacje- jak to zrobić?

Tęsknota za letnimi dniami pobudza nasze myśli do marzenia o wakacjach. To także najlepszy czas, by zacząć je planować. Jak podróżować, żeby nie stracić wszystkich oszczędności? Przekonaj się, że wakacje nie musza być finansowym obciążeniem. Poznaj sposoby na tanie podróżowanie.

Kiedy zacząć planować urlop?

First minute

Planuj wakacje zaraz po zakończeniu poprzednich. Dzięki temu będziesz mógł wcześniej wykupić bilety, dzięki czemu na pewno będą one tańsze. Długo czas do namysłu pozwoli Ci śledzić oferty i czekać na interesujące Cię rabaty. Biura turystyczne często obniżają kwoty wyjazdów, dla osób, które zdecydują się na nie z dużym wyprzedzeniem.

Last minute

Ciekawą opcją na tanie wakacje są również oferty last minute. Pojawiają się one zaraz przed data wyjazdu. Powstają na przykład gdy ktoś zrezygnuje z oferty. By zdecydować się na taki wyjazd trzeba być gotowym na bardzo spontaniczną decyzję. Warto przygotować się do wyjazdu, zaplanować w którym kierunku chcemy się udać i właśnie takich ofert szukać. Trzeba nastawić się na skrupulatne poszukiwania i uzbroić się w cierpliwość.

Tanie podróżowane

Wakacje w promocji

Z myślą o osobach mniej zorganizowanych by zaplanować urlop dużo wcześniej oraz tych za mało cierpliwych i spontanicznych na wakacje last minute powstały promocje na wakacyjne wyjazdy. Rabaty dostępne są na takich stronach jak groupon czy superprezenty. Promocji należy szukać także na stronie biur podroży. Zdarza się, że stosują oni takie rozwiązania jak wyjazd dla 3 dzieci w cenie 2.
Szczególnie ważne jest też śledzenie stron linii lotniczych. Zdarza się, że w niektóre dni zagraniczne wyjazdy okazują się tańsze niż podróż do pobliskiego miasta.

Tanie wakacje z przyjaciółmi

Wyjazd z przyjaciółmi to nie tylko zapewnienie sobie gwarantowanego dobrego towarzystwa. To przede wszystkim ogromna oszczędność pieniędzy. Cena noclegu i podróży rozkłada się wtedy pomiędzy wszystkich wczasowiczów. W dodatku w wielu miejscach dla większych grup przewidziane są zniżki i promocje.

Czym najtaniej dotrzeć na wakacje?

Oprócz wspomnianych promocji lotniczych jest także wiele innych możliwości dotarcia na miejsce odpoczynku. Wspomnienie zostało także, że bilety zakupione wcześniej są zazwyczaj w bardziej atrakcyjnych cenach. Jedna to nie wszystko.

Samochodem na spółkę

Samochód uważany jest za najwygodniejszy środek transportu. Wiele osób wybiera auto ze względu chęci wzięcia wielu bagaży. Nieograniczanie się do jednej małej walizki to kusząca i wygodna propozycja. Czy wakacje samochodem może być w takim razie opłacalne? Pewnie, że tak!  Wystarczy, że w podróż zabierzesz tez inne osoby, jadące w tym samym kierunku. Powstało już mnóstwo aplikacji i portali, dzięki którym z łatwością znajdziesz chętnych do wspólnej trasy. Dzięki temu koszt paliwa będzie pięciokrotnie mniejszy, a przy okazji zawrzesz nowe znajomości.

Podróż autostopem

Myśląc o tanich wakacjach pierwsze co nasuwa się na myśl to spróbowanie autostopu. To opcja dla odważnych i spontanicznych osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszt podróży zmniejszy się do zera. Przy okazji będzie to spore urozmaicenie podróży. Już od samego początku wakacje będą wielką przygodą, dzięki której poznasz wiele ciekawych osób.
Tanie wakacje

Gdzie szukać taniego noclegu?

Na początek popytaj znajomych i poszukaj wśród rodziny. Może ktoś z Twojego grona ma bliskich w miejscu, gdzie masz zamiar wyjechać. To najlepszy i najpewniejszy sposób na tani nocleg. Nie narazisz się na obce osoby i zaoszczędzisz sporą kwotę. Podobnym sposobem jest couchsurfing. To społeczność internautów, która udostępnia swoje mieszkania dla podróżujących. Takie rozwiązanie na pewno wymaga więcej odwagi, ale i z pewnością zapewni większą dawkę niezapomnianych przeżyć.
Dość oczywistą propozycją jest także poszukanie noclegu w hostelach. Najczęściej oferta zawiera także noc w wieloosobowym pokoju. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie zamierzają spędzać czasu w miejscu noclegu, potrzebują jedynie mieć się gdzie przespać.
Równie tanim rozwiązaniem jest camping. To jednak wymaga specjalnego przygotowania- namiotu i śpiworu. Nie można jednak powiedzieć, że takie nocowanie jest alternatywą dla każdego. To zdecydowanie najmniej wygodny i funkcjonalny nocleg, jednak z pewnością najbardziej sprzyjający przygodzie!

tanie podróżowanie

Tanie wakacje są możliwe i dostępne dla każdego. Wymagana jest od urlopowicza cierpliwości w poszukiwaniu oferty lub odwaga w podjęciu niestandardowych rozwiązań, dzięki czemu niskobudżetowe podróżowanie sprzyja przeżyciu niezwykłej przygody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *