Przelew z Polski do UK – gdzie najlepiej go wykonać?

Pierwsze kroki w życie w nowym kraju i innym środowisku bywają trudne – często właśnie pod kątem finansowym. Zdobycie pracy i opłacanie mieszkania nie zawsze układa się po naszej myśli, więc warto mieć w zanadrzu wyjście awaryjne, które ratuje z niejednej opresji.

Problem emigranta

Dla zdecydowanej większości osób wyjazd za granicę jest skokiem na głęboką wodę. W dużej mierze Polacy wyjeżdżający do pracy na Wyspy Brytyjskie nie są jeszcze przygotowani do życia w nowym miejscu. Dopiero po dotarciu do UK zaczynają szukać pracy czy mieszkania, a nawet jeśli już mają je zagwarantowane, to przez co najmniej kilka dni na ich konto nie wpływają żadne należności. Niemniej jednak środki są im potrzebne na wszystkie artykuły pierwszej potrzeby, a także na opłacenie mieszkania.

Inną kwestią jest to, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak dużo – w stosunku do standardów znanych nam z Polski – wydaje się na pożywienie i inne produkty w Wielkiej Brytanii. Więc nawet jeśli osoba emigrująca do Anglii przygotuje się na wydawanie, a nie zarabianie pieniędzy w pierwszych dniach swojego nowego etapu życia, to środki te mogą się ulotnić dużo szybciej, niż ta osoba mogłaby się tego spodziewać.

Oprócz kupowania jedzenia i opłacania rachunków, często na nowego rezydenta spada również obowiązek kupienia pewnych artykułów do mieszkania czy pokoju, w którym zamieszkał. Za sprawą tego z konta znikają kolejne pieniądze, a przecież wyjazd miał być doskonałym nowym początkiem – tymczasem zamienia się w pasmo stresu i niepowodzeń.

W skrajnych sytuacjach, kiedy fundusze zaczynają się wyczerpywać, a pierwszej wypłaty nie ma jeszcze nawet na horyzoncie, dobrze jest móc liczyć na przelew z Polski do UK. Taki pojedynczy zastrzyk pieniędzy może uratować świeżo upieczonego imigranta z trudnej sytuacji.

Na co trzeba zwracać uwagę?

Szukając firmy, która umożliwia przekazywanie pieniędzy z Polski do UK, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów i na ich podstawie wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę.

Chcąc wykonać przelew z Polski do UK, trzeba przede wszystkim mieć świadomość, według jakiego przelicznika polskie złotówki przejdą transfer w funty. Powinno to być jasno określone w ofercie firmy odpowiedzialnej za wykonanie przelewu.

Kolejną konieczną do rozważenia kwestią jest koszt wykonania takiego przelewu. Wiele firm oferuje darmowy przelew, ale bywa, że w ofercie znajdują się ukryte koszty, na które nie zwraca się uwagi na pierwszy rzut oka.

Kiedy sprawa dotyczy pieniędzy, zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie transakcji. Warto więc wybierać pewne źródła, które trudnią się wykonywaniem przelewów międzynarodowych od dłuższego czasu i które mogą pochwalić się zaufaniem swoich klientów.

Wiedząc, że często potrzeba przesłania pieniędzy jest sprawą niecierpiącą zwłoki, należy zwracać uwagę również na czas wykonania transakcji – od momentu założenia konta na stronie danej firmy, przez zlecenie przelewu, aż po fizyczne przelanie pieniędzy z konta w Polsce na konto w UK. Powiedzenie „Czas to pieniądz” nabiera w tym przypadku zupełnie innego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *