Programy automatycznego oszczędzania – czy warto?

Programy automatycznego oszczędzania, być może jeszcze nie słyszeliście o tym sposobie na odłożenie bez większego bólu dodatkowych środków, ale wielu z Was posiada taką możliwość, nawet o tym nie wiedząc. Na czym polegają i czym są, o tym dowiecie się więcej w poniższym artykule.

Była już mowa o oszczędzaniu z kontem oszczędnościowym i lokatą bankową. Teraz powiem parę słów o programach automatycznego oszczędzania, czyli specyficznym koncie oszczędnościowym, podłączonym do naszego konta osobistego.

W jakich bankach znajdziemy programy automatycznego oszczędzania?

Programy automatycznego oszczędzania znajdziemy w kilku bankach są to:

  • Smart Saver – ING Bank Śląski
  • Konto Skarbonka z usługą Zachowaj Resztę – Getin Bank
  • CA Saver – Credit Agricole
  • Autooszczędzanie – Bank Polski
  • mSaver – mBank

Na czym polega automatyczne oszczędzanie?

Programy automatycznego oszczędzania, czyli inaczej oszczędzanie mimochodem są pozytywnym sposobem oszczędzania dla osób, które do tej pory miały problem z oszczędzaniem pieniędzy. Nie należy tu niczego kontrolować, aby odłożyć jakieś środki. Programy automatycznego oszczędzania polegają na tym, że przy różnego rodzaju płatnościach (karta, przelew, wypłaty z bankomatów), pobierane są większe środki niż wartość realizowanej przez nas transakcji, które następnie automatycznie przelewane są na specjalne konto oszczędnościowe. Kwoty te pobierane są w różny sposób.

  • kwota jest zaokrąglana w górę, np. do pełnych 10 złotych, przelewana tu jest różnica między zaokrągloną kwotą, a kwotą realizowanej transakcji,
  • kwota jest powiększona o ustalony wcześniej przez nas procent, czyli przelewane na specjalne konto jest np. 2% od wartości transakcji,
  • możemy również ustalić stałą kwotę, która będzie pobierana przy każdej transakcji.

Dzięki programowi automatycznego oszczędzania, osoby mające problem z oszczędzaniem pieniędzy, nawet nie zauważą, że ich środki znikają z konta i są odkładane na koncie oszczędnościowym, a po jakimś czasie są w stanie uzbierać całkiem pokaźną sumę, dzięki której zabezpieczą swoje finanse czy uzbierają środki na wymarzony cel. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *