Programy automatycznego oszczędzania – czy warto?

Programy automatycznego oszczędzania, być może jeszcze nie słyszeliście o tym sposobie na odłożenie bez większego bólu dodatkowych środków, ale wielu z Was posiada taką możliwość, nawet o tym nie wiedząc. Na czym polegają i czym są, o tym dowiecie się więcej w poniższym artykule.

Była już mowa o oszczędzaniu z kontem oszczędnościowym i lokatą bankową. Teraz powiem parę słów o programach automatycznego oszczędzania, czyli specyficznym koncie oszczędnościowym, podłączonym do naszego konta osobistego.

W jakich bankach znajdziemy programy automatycznego oszczędzania?

Programy automatycznego oszczędzania znajdziemy w kilku bankach są to:

  • Smart Saver – ING Bank Śląski
  • Konto Skarbonka z usługą Zachowaj Resztę – Getin Bank
  • CA Saver – Credit Agricole
  • Autooszczędzanie – Bank Polski
  • mSaver – mBank

Na czym polega automatyczne oszczędzanie?

Programy automatycznego oszczędzania, czyli inaczej oszczędzanie mimochodem są pozytywnym sposobem oszczędzania dla osób, które do tej pory miały problem z oszczędzaniem pieniędzy. Nie należy tu niczego kontrolować, aby odłożyć jakieś środki. Programy automatycznego oszczędzania polegają na tym, że przy różnego rodzaju płatnościach (karta, przelew, wypłaty z bankomatów), pobierane są większe środki niż wartość realizowanej przez nas transakcji, które następnie automatycznie przelewane są na specjalne konto oszczędnościowe. Kwoty te pobierane są w różny sposób.

  • kwota jest zaokrąglana w górę, np. do pełnych 10 złotych, przelewana tu jest różnica między zaokrągloną kwotą, a kwotą realizowanej transakcji,
  • kwota jest powiększona o ustalony wcześniej przez nas procent, czyli przelewane na specjalne konto jest np. 2% od wartości transakcji,
  • możemy również ustalić stałą kwotę, która będzie pobierana przy każdej transakcji.

Dzięki programowi automatycznego oszczędzania, osoby mające problem z oszczędzaniem pieniędzy, nawet nie zauważą, że ich środki znikają z konta i są odkładane na koncie oszczędnościowym, a po jakimś czasie są w stanie uzbierać całkiem pokaźną sumę, dzięki której zabezpieczą swoje finanse czy uzbierają środki na wymarzony cel. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *