Finanse osobiste

Prezenty świąteczne, czyli jak nie stracić majątku zimą

Święta Bożego Narodzenia wielu kojarzą się z wyjątkową atmosferą, zapachami pysznego jedzenia i czasem spędzonym w gronie rodziny. Niestety, wielu ludziom kojarzą się także z mnóstwem wydatków, które trzeba ponieść, aby sprostać presji i wybrać odpowiednie prezenty. Podpowiadamy jak przejść przez ten okres, aby w naszym portfelu nie została pustka. (więcej…)

Z Patrycja Duda, przed
Finanse osobiste

Pomyśl o emeryturze

Temat oszczędzania na emeryturę wciąż nie jest zbyt popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi. I trudno się dziwić - osoba w sile wieku raczej nie myśli często o odległej przyszłości, jaką jest starość. Niestety, ta beztroska może skutkować późniejszymi problemami finansowymi. Nie bez powodu mawia się przezorny zawsze ubezpieczony . Ubezpiecz się i ty, pomyśl o emeryturze już teraz.

(więcej…)

Z Maria Pastwa, przed
Finanse osobiste

Lokata a konto oszczędnościowe – podobieństwa i różnice

Pieniądze w tzw. skarpecie, czyli również na nieoprocentowanym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (tzn. zwykłym koncie osobistym) nie zarabiają na siebie, a pozostając w takiej stagnacji tracą również na wartości. Jeśli potrafimy co miesiąc odłożyć środki z myślą o ich oszczędzaniu, nie warto jest je lokować w ten sposób. Warto za to ulokować je na lokacie bankowej lub odkładać na koncie oszczędnościowym. Dlaczego? (więcej…)

Z Patryk, przed